fbpx

Yer Hostesliği Eğitimi

Havacılık sektörünün en hızlı büyüyen sektörler arasında yer alması, yeni uçuş firmalarının, yeni havaalanlarının yapılması, yüzlerce yeni acentenin kurulması havaalanı yer hizmetlerine olan ihtiyacı giderek arttırmaktadır. Havacılık sektörünün en önemli birimlerinden biri de yer hizmetleridir. Güvenli, rahat ve standartlara uygun bir seyahatin başlangıç noktası yer hizmetleridir. Havayolu şirketlerinin sayılarındaki artış ve rekabet ortamının artmasına paralel olarak bilet fiyatlarının düşmesi, havayolu seyahatlerinin daha cazip duruma gelmesini, daha fazla yolcunun havayolu ulaşımını tercih etmesini sağlamıştır. Bu durum, ingilizce bilen ve aktif olarak kullanabilen, meslek eğitimi almış ve uluslararası standartlarda çalışan yer hizmetleri personel ihtiyacını bir kat daha arttırmıştır. Yer hostesleri, yolcunun havaalanına girişinden uçağa yönlendirilişine kadar geçen süre içinde; yolcunun bilet, rezervasyon, bagaj, güvenlik işlemlerinden sorumludur.

Türkiye’nin birçok illinde hava yolu taşımacılığına ilişkin gözle görülen canlanma, bu alanda eğitim almış iş gücüne sürekli bir ihtiyacın olacağını açık bir şekilde ortaya koyuyor. Bir yandan gençlerin istihdam imkânlarına çeşitlilik getirmesinin, diğer yandan hava yolu şirketlerinin artarak devam eden işgücü talebinin doğru orantıda karşılanması gerekmektedir.

Hosteslik Kursu

Hızla gelişen ve büyüyen bir sektör olan havacılık sektörüne daha iyi hizmet sağlanabilmesi için daha çok sayıda personele ihtiyaç duyulmakta ve bu personelin de alanında uzman olması gerekmektedir. Geleceği şekillendirecek nesilleri eğitmekle yükümlü olan üniversitelerden biri olan Türk Hava Kurumu Üniversitesi ile yapılacak çalışmaların ve eğitimlerin neticesinde, gerek global gerekse ulusal bazda sektöre kazandıracağı önemli katkıların bilincinde olan “Kariyeronline”, yürütülen çalışmalar kapsamında gereksinim duyulan/duyulacak desteği sağlamaya devam etmektedir. Üniversitelerle ve kamu kuruluşları ile işbirliklerini sürdüren “Kariyeronline”, dünyanın dört bir yanından başvuran kursiyerlerini seçkin eğitimleri ile ağırlamaya ve tam donanımlı eğitim almalarını sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

#iguru_soc_icon_wrap_66914bc761007 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_66914bc761007 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_66914bc761007 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_66914bc761007 a:hover{ color: #ffffff; }
Ön Başvuru

Formunuz bize ulaştığında en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Görüşmek dileğiyle :)

X
Ön Başvuru Formu