fbpx

Sosyoloji mezunu aile danışmanı olabilir mi?

Sosyologlar, aile danışmanlığı alanında çalışabilirler. Sosyolojik perspektiften aile içi ilişkileri ve dinamikleri inceleme yeteneğine sahipler ve ailelerin problemlerini çözmede ve çatışmaların çözümüne yardımcı olabilirler. Aile danışmanlığı yaparken, sosyologlar genellikle klinik sosyal hizmetler, aile terapisi veya rehberlik teknikleri kullanırlar.

Sosyoloji mezunları aile danışmanlığı yapmak için uygundur. Ancak, Türkiye’de aile danışmanlığı yapmak için belirli bir eğitim ve sertifikasyon gerekmektedir. Bu eğitim ve sertifikasyon genellikle psikoloji, sosyal hizmet, sosyoloji veya hukuk alanlarında verilir.

Sosyoloji mezunları, eğitimlerini tamamladıktan sonra, aile danışmanlığı yapmak için ilgili alanlara ek eğitim veya sertifika programlarına katılabilirler. Bu ek eğitim veya sertifika programları, aile danışmanlığı, çocuk ve gençlik hizmetleri, sosyal hizmetler veya hukuk gibi alanlarda verilir.

Bir cevap yazın

#iguru_soc_icon_wrap_6677e79682a15 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6677e79682a15 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6677e79682a15 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6677e79682a15 a:hover{ color: #ffffff; }
Ön Başvuru

Formunuz bize ulaştığında en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Görüşmek dileğiyle :)

X
Ön Başvuru Formu