fbpx

Mindfulness eğitimi nedir?

Mindfulness, şimdiki anı farkındalıkla deneyimleme ve zihnin sürekli dalgalanan düşünceleriyle başa çıkmayı öğrenme becerisidir. Mindfulness eğitimi, bu becerileri öğrenmek için tasarlanmış bir eğitim programıdır.

Mindfulness eğitimi genellikle meditasyon, nefes egzersizleri, yoga ve diğer farkındalık uygulamalarını içerir. Katılımcılar, zihinlerindeki düşünceleri ve duyguları fark etmeyi, ancak onlara takılmadan geçmeyi öğrenirler. Bu, zihnin sürekli bir gürültüye dönüşen düşüncelerden kurtulmasına yardımcı olur ve kişinin daha dengeli, odaklanmış ve huzurlu hissetmesine yardımcı olur.

Mindfulness eğitimi, stres, kaygı, depresyon, ağrı yönetimi, bağımlılık ve diğer psikolojik ve fiziksel sorunları olan insanlar için özellikle yararlı olabilir. Ayrıca, bu eğitim programı, herhangi bir yaşta herkesin yapabileceği basit ve erişilebilir bir teknik olduğu için giderek daha popüler hale gelmektedir.

Bir cevap yazın

#iguru_soc_icon_wrap_6669df833e6a9 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6669df833e6a9 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6669df833e6a9 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6669df833e6a9 a:hover{ color: #ffffff; }
Ön Başvuru

Formunuz bize ulaştığında en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Görüşmek dileğiyle :)

X
Ön Başvuru Formu