fbpx

Hosteslik sertifikası işe yarıyor mu?

Hosteslik sertifikası işe yarıyor mu?

Öncelikle kabin memuru veya yer hizmetleri memuru olmak için sivil havacılık mezunu olmanıza gerek yoktur. Havayolu şirketleri, alım dönemine göre tercihen lise mezunu alımı da yapmaktadır. Gerekli başvurularınızı tamamladıktan sonra sıra, sektörün göz bebeği konusu olan dili vurgulamaktadır. Burada İngilizce alt yapınızı ve havacılık İngilizcenizi test etmektedirler. Bu yüzden almış olduğunuz sertifika programıyla dil eğitiminizi tamamlamış olup, mesleğin içerdiği gerekli eğitimleri de tamamlamış olursunuz.  İyi bir İngilizce, güzel bir diksiyon, iş hayatına göre davranan, disiplinli takım çalışmasına açık, çalışkan birisi olmak, sektöre adım atmanız için yeterlidir.

Hosteslik sertifikasının geçerliliğini nasıl anlarım?

Birden çok özel eğitim kurumlarının vermesiyle başladığı bu programda dikkat edilmesi gerek en önemli nokta, resmi bir kuruluş tarafından belgenin alınmasındır. Bu noktada havayolu şirketleri, belgenin SHGM akreditesi olmasına çok dikkat etmektedir. SHGM akreditesi olan kurumlardan belgenizi alarak, sertifikanızın geçerliliğini garanti altına alabilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse, işi ustasından öğrenmek gerekir. Havacılık sektöründe vermiş olduğumuz mesleki eğitim ve sertifika programıyla, Türkiye’de ilk akla gelen kurum olmanın gururunu taşımaktayız.

Kimler hostes olabilir?

Hostes olabilmenin en önemli şartı yabancı dil biliyor olmanızdır.

18-35 yaş aralığında olmak,

Bayanlarda 160-175 cm, baylarda 170-185 cm boy aralığında olmak,

Adli sicil kaydı olmamak,

En az lise mezunu olmak.

Bu şartlar tüm hava yolları için ortak şartlardır. Havayolu şirketlerine göre ekstra başka şartlar da istenebilmektedir.  Havayolu şirketlerinin web sayfalarından istedikleri kriterlere ulaşabilirsiniz.

Online Hosteslik eğitimi içeriği nasıl olacak?

Online hosteslik eğitim sürecinde eğitim panelinizdeki eğitim videolarını ve materyaller ile birlikte canlı yayınlarla eğitim sürecinizi tamamlamış oluyorsunuz. Mesleğin getirdiği yeterli kriterleri sağladıktan sonra, kurumumuza ön başvurunuzu gerçekleştirip eğitim sürecinize başlayabilirsiniz.

Eğitimde sıfırdan başlayarak B1(Intermediate) seviyeye kadar İngilizce eğitimi alıp, mesleki Havacılık İngilizcesi eğitimi almış oluyorsunuz. Meslekle ilgili alışkanlıkların ve bilgi becerilerinin kazanılması için amaçlanmış bir eğitim programıdır.

ilgili eğitimi tamamlamış olmaktır.

Online Hosteslik eğitimi ne kazandırır?

Mesleğin içerik ve işleyişine hakim olarak, yabancı dil eğitimi almış olursunuz. Günümüzde Hava Yolu Şirketleri mülakat sürecini titizlik ile gerçekleşmektedir. Meslek içeriğine hakim olup, mesleki İngilizce biliyor olmanız süreçte sizleri binlerce adım öteye götürecektir.

Eğitimlere nasıl başlarım?

Web sitemizden ön başvuru formunu doldurarak, 0312 418 18 10 telefon numaramızdan veya sosyal medya hesaplarımızdan bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

#iguru_soc_icon_wrap_6649ace670bba a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6649ace670bba a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6649ace670bba a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6649ace670bba a:hover{ color: #ffffff; }
Ön Başvuru

X
Ön Başvuru Formu