fbpx

Hosteslik Kursları

Kurumumuz Sivil Havacılık sektörünün gelişimine katkı sağlamak hedefi ile Türk Hava Kurumu Üniversitesi ile iş biriliği-eğitim ortaklığı doğrultusunda donanımlı personel yetiştirmeyi amaç edinmektedir. Alanında uzman eğitmenlerle hosteslik eğitimi, yine alanında uzman eğitmenlerle havacılık İngilizcesi eğitimleri ilk aşamada online olarak uzaktan eğitim vererek mesleki eğitimlerine destek olunacaktır. Kişinin teorik olarak mesleki bilgisi tam anlamıyla donanımlı hale gelecek ve mesleki yeterlilik sınavına da hazır duruma gelecektir.

Bu programın amacı; havacılık kültürünü bilen, temel emniyet usullerini öğrenmiş, etkili iletişim becerilerine sahip, müşteri ilişkileri kuvvetli, problem çözebilen, operasyon faaliyetlerine hâkim kabin memurları yetiştirmektir. Türk sivil havacılığında, gerek yurt içi gerekse yurt dışı uçuş noktaları hızla çoğalmaktadır. Buna paralel olarak sektörün ihtiyaç duyduğu kalifiye hostes açığı da giderek artmaktadır. Bu açığın kapatılması için özel kurslar tarafından da mesleki eğitimler verilmeye başlanmıştır. Eğitimizin amacı da tamamen mesleğe uygun personel yetiştirmek ve kişinin aynı zamanda kişisel gelişimini de tamamlamasına destek olmaktır.

Hosteslik Sertifikası

Yer Hostesliği sertifikasını alan bireylerin hosteslik alanında görevlerini yerine getirecek beceriye sahibi olması amaçlanmaktadır. Hava alanlarında, Havaalanı seyahat acentelerinde, turizm şirketlerinde çalışabilirler. Yer Hostesliği Eğitimi sonunda katılacağınız sınavdan başarılı olduğunuz takdirde alacağınız sertifika, Türk Hava Kurumu Üniversitesi onaylı olacaktır. Hosteslik sertifikası artık özel kurumlar tarafından da verilmeye başlanmıştır. Belgenin geçerliliği, kurum onayı ve müfradatın tamamlanması kursiyerlerin dikkat etmesi gereken konulardan bazılarıdır.

Amaç sadece sertifika almak değil amaç aynı zamanda doğru eğitimi almak ve mesleki gerekliliği yerine getirebilecek donanıma sahip olabilmektir. Kariyer online eğitim kursiyerlerini tam donanımlı ve mesleki yeterliliğini tamamlamış olarak mezun etmeyi ilke edinmiştir. Hosteslik sertifikası almak isteyen kişilere, alanında uzman eğitmenlerle hosteslik eğitimi, yine alanında uzman eğitmenlerle havacılık İngilizcesi eğitimleri online olarak uzaktan eğitim olarak verilecek, bu aşamada mesleki eğitimlerine destek olunacaktır.

Hosteslik İngilizcesi

Eğitim modülleri arasında ayrıca kişiye kesinlikle eğitiminde ve iş yaşamında gerekli olacak hosteslik İngilizcesi eğitimleri mevcuttur. Kişi almış olduğu bu eğitim sayesinde ayrıca bir kursa kayıt yaptırmak zorunda kalmayacaktır. Çünkü verilen eğitim modülleri arasında meslek alanında yeterli olacak tüm İngilizce eğitimleri mevcuttur. Profesyonel hayatlarına hostes olarak devam etmek isteyen kişiler için tasarlanmıştır. Anons yapma, yolcu ile iletişim, operasyon, servis, havayolu terimleri gibi konuları içerir.

Kursumuz yolcu hizmetleri eğitimlerinden yer hizmetleri eğitimlerine, kişisel gelişim eğitimlerinden hosteslik ve mesleki dil eğitimlerine kadar geniş eğitim yelpazesi ile  kişilere ve kurumlara eğitim hizmeti sağlamaktadır. Yapılan araştırmalar her alanda mesleki yeterlilik eğitimi alan ve belgesi olan kişilerin tercih edildiğini göstermektedir. Kişi teorik olarak aldığı bilgileri belgelendirerek alan için yeterlilik kazandığını göstermektedir.

Bir cevap yazın

#iguru_carousel_66749e8b03547 .slick-arrow {border-color: #00bda6;background-color: #ff6d34;box-shadow: 0px 0px 0px 0px rgba(0,0,0,0);}#iguru_carousel_66749e8b03547 .slick-arrow:after {color: #ffffff;}#iguru_carousel_66749e8b03547 .slick-arrow:hover {background-color: #ff6d34;box-shadow: 0px 0px 0px 0px rgba(0,0,0,0);}#iguru_carousel_66749e8b03547 .slick-arrow:hover:after {color: #ffffff;}#iguru_carousel_66749e8b03547 .slick-arrow:hover:before {opacity: 0;}#iguru_soc_icon_wrap_66749e8b0a11d a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_66749e8b0a11d a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_66749e8b0a11d a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_66749e8b0a11d a:hover{ color: #ffffff; }
Ön Başvuru

Formunuz bize ulaştığında en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Görüşmek dileğiyle :)

X
Ön Başvuru Formu