fbpx

Aile Danışmanlığı nedir?

Aile danışmanlığı, ailelerin çeşitli sorunlarını çözmelerine ve daha iyi bir şekilde birbirleriyle iletişim kurmalarına yardımcı olan bir tür terapiye verilen isimdir. Aile danışmanları, aile üyelerinin bireysel sorunlarının yanı sıra aile içi iletişim, ilişki sorunları, çocuk yetiştirme, boşanma gibi konular gibi aile içi sorunları da ele alırlar. Aile danışmanları, aile üyelerinin bireysel ve aile içi sorunlarının nedenlerini anlamaya ve bu sorunları çözmelerine yardımcı olmak için çeşitli teknikler kullanırlar. Aile danışmanlığı, genellikle kısa süreli bir süreçtir ve aile üyelerinin katılımı gerekir.

 

Aile danışmanlığı, birçok farklı alanda uzmanlaşmış olan danışmanlar tarafından uygulanabilir. Örneğin, çocuk ve gençlerle ilgili sorunları çözmeye odaklanan çocuk ve aile danışmanları, aile içi şiddet sorunlarına odaklanan aile güvenliği danışmanları, boşanma sonrası ailelerle çalışan boşanma danışmanları gibi. Aile danışmanlığı, genellikle kişilerin kendilerine veya bir başka aile üyesine yönelik konuları çözmek için kullanılır, ancak aile danışmanları aynı zamanda gruplar veya topluluklarla çalışabilirler.

Aile danışmanlığı, kişilerin ve ailelerin yaşadıkları sorunları çözmelerine, daha iyi bir şekilde iletişim kurmalarına ve problemlerle daha iyi başa çıkmalarına yardımcı olur. Aile danışmanları, kişilerin ve ailelerin kendilerine olan güvenlerini arttırmak, öfke, endişe veya korkularını azaltmak ve daha sağlıklı ilişkiler kurmalarına yardımcı olmak için çeşitli teknikleri kullanırlar.

Bir cevap yazın

#iguru_soc_icon_wrap_6677cf9ea1f00 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6677cf9ea1f00 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6677cf9ea1f00 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6677cf9ea1f00 a:hover{ color: #ffffff; }
Ön Başvuru

Formunuz bize ulaştığında en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Görüşmek dileğiyle :)

X
Ön Başvuru Formu