fbpx

Aile Danışmanlığı Kursu

Aile Danışmanlığı Kursu Uzaktan Eğitim imkanıyla sizlere sunuluyor. Aile danışmanlığı sertifika programı da artık uzaktan eğitim yoluyla verilmektedir. Bulunduğu şehirde örgün eğitim fırsatı olmayan veya yoğunluktan eğitime zaman ayıramayan kişiler için ideal bir sistem olup, eğitimi almak isteyen bölüm mezunları(Doktor-Hekimler, Lisans mezunu Hemşireler, PDR Mezunları, Psikologlar, Sosyal Hizmet Uzmanları ve Sosyolog)  ve eğitime ilgi duyan kişiler faydalanabilmektedir. Aile danışmanlığı kursunun amacı alanında ulusal ve uluslararası düzeyde standartlara uygun, teorik ve pratik eğitim-öğretim olanağı ile bireylere mesleki yeterlikler kazandırmak ve bu alanda nitelikli kişiler yetiştirmektir.

Aile danışmanlığı eğitimini tamamlayan kursiyerlerimiz; aile bireylerinin içinde geliştikleri aile sistemini veya ilişkide bulundukları diğer sosyal çevreleri değerlendirmeye dayanan ve bu anlayıştan yola çıkarak bireylere, çiftlere veya ailelere sorunlarının çözümüne dönük değişim ve gelişime yönelik özel müdahale teknik ve stratejileri içeren hizmeti sunma bilgi ve becerisini kazanarak, bu doğrultuda yeni bir meslek edinmiş olur.

Aile Danışmanlığı Ankara

Ankara da hizmet veren kursumuz Aile danışmanlığı eğitimi ile; ailelerin hem aile içi hem de sosyal çevre ile olan ilişkilerinde yaşadıkları sorunları tespit eden, çözümü için yöntem geliştiren, bozulmuş aile sistemini onarmaya yönelik önlemler alan ve uygulamaya koyan, teknik ve stratejileri içeren eğitim hizmeti sunmaktadır. Kursumuzun sunduğu bu eğitimi evinizden, işyerinizden ya da dilediğiniz yerden internet üzerinden uzaktan eğitim şeklinde alacaksınız.

Ankara Aile Danışmanlığı eğitimi için, kurstan müfredatta belirtilen saat ve standartlara uygun sertifika eğitimi alacaksınız ve Aile Danışmanı olacaksınız. Aile Danışmanlığı eğitimleri tamamen yönetmeliğe uygun olarak hazırlanmıştır. Aile danışmanlığı sertifika programına hemen başvurup katılabilir ve online eğitime başlayabilirsiniz.

Aile Danışmanlığı Eğitimi Kazanımları

  • Sertifika almaya hak kazanmış kişiler Özel Aile Danışma Merkezi açabilecekleri gibi Özel Aile Danışma Merkezlerinde de çalışabilirler.
  • Aile sistemi içerisinde işlev bozulmalarına neden olan, aile ve bireylerin, bireysel gelişimlerini ve yetiştirilmelerini olumsuz yönde etkileyen, aile yaşam döngüsü ve gelişimsel farklılıklar ile eşler arasında ilişki ve iletişim sorunlarına yol açan, anne baba olarak rol ve sorumluluklarını sağlıklı bir biçimde yerine getirmelerini güçleştiren ve aile üyelerinin psiko-sosyal ve ekonomik yapılarını tehdit eden sorunların oluşmadan önce engellenmesi ve ortaya çıkan sorunların çözümlenmesinde birey ve aile ile çalışmak,
  • Kişilerin içinde geliştikleri veya işlevlerini yerine getirdikleri aile sistemini veya ilişkide bulundukları diğer sosyal çevreyi değerlendirmeye dayanan ve bu anlayıştan yola çıkarak bireylere, çiftlere veya ailelere sorunlarının çözümüne dönük değişim ve gelişime yönelik hizmetler sunmak,
  • Aile içi şiddetin önlenmesine yönelik rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini vermek,
  • Gerektiğinde aile üyelerini ihtiyaçlarına yönelik olarak ruh sağlığı ve hastalıkları hizmeti veren kurum ve kuruluşlara yönlendirmek.

Bir cevap yazın

#iguru_carousel_6677dd51ed2d8 .slick-arrow {border-color: #00bda6;background-color: #ff6d34;box-shadow: 0px 0px 0px 0px rgba(0,0,0,0);}#iguru_carousel_6677dd51ed2d8 .slick-arrow:after {color: #ffffff;}#iguru_carousel_6677dd51ed2d8 .slick-arrow:hover {background-color: #ff6d34;box-shadow: 0px 0px 0px 0px rgba(0,0,0,0);}#iguru_carousel_6677dd51ed2d8 .slick-arrow:hover:after {color: #ffffff;}#iguru_carousel_6677dd51ed2d8 .slick-arrow:hover:before {opacity: 0;}#iguru_soc_icon_wrap_6677dd51f2ac5 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6677dd51f2ac5 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6677dd51f2ac5 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6677dd51f2ac5 a:hover{ color: #ffffff; }
Ön Başvuru

Formunuz bize ulaştığında en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Görüşmek dileğiyle :)

X
Ön Başvuru Formu