fbpx

Nihan Özant

Uzmanlık:
Uzman Psikolog
Deneyim:
10 Yıl
Email:
nihan.ozant@kariyeronline.com.tr

İstanbul Üniversitesi psikoloji alanında uzmanlığını yapmaktadır. İstanbul Üniversitesi psikoloji bölümünü yüksek onur öğrencisi olarak tamamlamış çift anadal olarak tamamladığı radyo televizyon ve sinema bölümünü onur öğrencisi olarak bitirmiştir. İstanbul Üniversitesi’nin Kariyer Geliştirme Merkezi’nde öğrencilerin kariyer hedeflerine yönelik projeler geliştirerek uygulamaya almıştır.

Eğitim ve Deneyimler

İstanbul Tıp Fakültesi’nde Psikoz, Duygu Durum Bozuklukları, Bağımlılık, Nöroloji ve Yeme Bozukluğu servislerinde çalışmış, hastaların psikolojik değerlendirme raporlarını tutmuş ve ölçeklerden veri analizleri yaparak vizitlere katılmıştır. Otizmli bireylerle sahada çalışmış hem de alana özelleşmiş ölçek geliştirme çalışmalarına dahil olmuştur.

İstanbul Üniversitesi kreşinde çocuk gelişim testlerini uygulayarak raporlamış, liseli gençlerle yürüttükleri iletişim odaklı çalışması uluslararası bir dergide yayınlanmıştır. Çocuklara ve gençlere kariyer danışmanlığı yapmış, üniversite eğitiminde rehberlik etmiştir. Duygu, bellek, sosyal biliş üzerine çalışmış, Suriye göçü ve göçmen anlamlandırması uluslararası psikoloji konferansında yayınlanmıştır.

Ulusal ve uluslararası yayınlarına yeni çalışmalarını eklemeye devam etmektedir. Cinsel İşlev Bozukluklarında Terapötik Yaklaşımlar, erken boşalma, oyun terapisi, aile ve çift terapisi, masal terapi eğitimlerinin yanında  Stres Yönetimi, Zaman Yönetim, Duygu Yönetimi eğitimlerini tamamlamıştır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev alan Nihan Özant dernek bünyesindeki yönetim kurulunda Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nü üstlenmiştir. TÜBİTAK için projeler yazmaya devam etmekte ve çeşitli kuruluşlara sivil toplum projeleri yazmaktadır. 

Yabancı Diller – Seviye

İngilizce
90%
Almanca
100%
Fransızca
100%

Yayınlar

Sözel Bildiri

Özant, N., Biçer, R., Kara, Ş. ve Azak,Y. (2017, Nisan). Geçmişinde göç deneyimi olanların suriye göçünü ve suriyeli göçmenleri anlamlandırmaları. Arel Üniversitesi Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi, İstanbul.

 

Poster Bildiri

Azak, Y., Biçer, R., Özant, N., & Kara, Ş. (2017, Ağustos). The View of Turkish Families Who Have Immigration Experience Toward Syrian Immigrants (Poster). The Migration Conference, Athens

 

Makale Yayını

Özant, N. ve Kelleci, M., (2017). Dijital iletişimde sözel olmayan ipuçları: emojilerle etkileşim ve duygulanım. Moment Dergi, 4 (2), 396-417.

Çalışmaları

Ergen, çocuk ve yetişkin danışanlarının yanında özel öğrencilerle çalışmalarına devam etmektedir. 

Bana Ulaşın

#iguru_soc_icon_wrap_6677d12e805dd a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6677d12e805dd a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6677d12e805dd a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6677d12e805dd a:hover{ color: #ffffff; }
Ön Başvuru

Formunuz bize ulaştığında en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Görüşmek dileğiyle :)

X
Ön Başvuru Formu