fbpx

Nazan Otlaca

Uzmanlık:
Uzman Psikolog
Eğitim:
İstanbul Üniversitesi
Email:
nazan.otlaca@kariyeronline.com.tr

 Nazan Otlaca İstanbul Üniversitesi’nde  Psikoloji Lisans eğitimini onur derecesiyle tamamlamıştır. Yüksek lisansı Ankara üniversitesi'nde halen tamamlamaktadır, tez aşamasındadır

 Lisans dönemini uzatarak yurtdışına çıkmış, Psikoloji-Pedagoji fakültesinde Psikoloji bilminin Rus Ekolü üzerine Moskova’da‘rusça dilinde’ dersler almıştır.

 Oxfort Unıversıty Press’de ingilizce makaleler üzerine çalışmıştır.

Psk.Nazan Otlaca Tanıtım

Uzmanlık ve Deneyim

Davranışçı akımının temel yaklaşımlarını inceleyerek  Ivan Petrovitch Pavlov  üzerine çalışmalar yapmıştır .  Bu süre içerisinde adli, klinik, ergen ve çocuk, endüstri alanlarında çalışarak Psikolojinin birçok alanını tanıma fırsatı elde etmiştir.

 Klein ve Winnicot üzerine çalışarak  ‘anne-bebek iletişimi’ne dair çalışmalar yapmış, kreşlerde çocukların davranışlarını gözlemlemiş, çocuk değerlendirmeve projektif test çalışmaları yapmıştır.

İstanbul Üniversitesi’nde Freud’un kuramlarıyla Psikanaliz üzerine çalışmıştır.

İstanbul Üniversitesi’nin Kariyer Geliştirme Merkezi’nde öğrencilerin kariyer hedeflerine yönelik projeler geliştirerek uygulamaya almıştır.

 İstanbul Tıp Fakültesi’nde Psikoz, Nöroloji ve Yeme Bozukluğu servislerinde görev yapmış, hastaların psikolojik değerlendirme raporlarını tutmuş ve ölçeklerden veri analizleri yaparak vizitlere katılmıştır.

İstanbul Üniversitesi Hastanesinde Fibromiyarji hastaları ile çalışmalar yağmış , test uygulamaları, grup çalışmaları, birebir gözlem ve görüşme yapmıştır.

Kronik ağrı ve akut ağrı üzerinde çalışmış, somatik ağrılarla ilgili projeler üretmiştir. Psiko-onkoloji bölümünde kanser hastaları ile çalışmalar yapmıştır.

Şizofrenilerle çalışmış ve alana özelleşmiş ölçek geliştirme çalışmalarına dahil olmuştur.

Daha üniversite hayatının içerisindeyken farklı kuruluşlarda staj yapıp, Psikoloji bilimine farklı ekollerin yaklaşım tarzını incelemesi mesleğine daha profesyonel yaklaşmasını sağlamıştır. Art Terapi ve Sanat Terapisiyle ilgilenmiştir.

Uzmanlıklar

Aile Danışmanlığı
100%
Oyun Terapisi
100%
Masal Terapisi
100%
Evlilik İlişki Danışmanlığı
100%
Cinsel Terapi
100%
0%

Eğitim

İstanbul Üniversitesi’nde  Psikoloji Lisans eğitimini onur derecesiyle tamamlamıştır. Yüksek lisansı Ankara üniversitesi’nde halen tamamlamaktadır, tez aşamasındadır

İstanbul Üniversitesi’nde Freud’un kuramlarıyla Psikanaliz üzerine çalışmıştır.

İstanbul Üniversitesi’nin Kariyer Geliştirme Merkezi’nde öğrencilerin kariyer hedeflerine yönelik projeler geliştirerek uygulamaya almıştır.

Katıldığı Workshoplar

Alanında uzman hocalardan ‘Aile ve Çift Terapisi’ , ‘ Cinsel Terapi’ ‘Bilişsel Davranışçı Terapi’ ‘ Bütüncül Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi’ , ‘ ‘Masal Terapi’, ‘Projektif Test Eğitimi’  almıştır.Ayrıca uluslararası bir çok eğitim, kongre ve workshoplara katılmıştır.

Aksu Gazetesine (güneyhaberci.com) Psikolojik yazılar yazarak Yazarlık yapmaktadır

Contact Me

#iguru_soc_icon_wrap_66912b6aa1380 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_66912b6aa1380 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_66912b6aa1380 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_66912b6aa1380 a:hover{ color: #ffffff; }
Ön Başvuru

Formunuz bize ulaştığında en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Görüşmek dileğiyle :)

X
Ön Başvuru Formu