fbpx

Dr.Feyza BEKİ

Uzmanlık
Doktor, Öğretim Üyesi, Klinik Psikolog

Beki, İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümü lisans (BA) eğitimini 2008-2013 yılları arasında tamamlayarak, “onur derecesi” ile “Psikolog” ünvanını aldı. Daha sonra Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans (MsC) eğitimini, 2015 yılında “Üniversite Öğrencilerinde Depresif Belirtiler ve Umutsuzluk Düzeyleri ile İlişkili Etmenler” konulu tezi ile tamamlayarak “Klinik Psikolog” olarak Bilim Uzmanı oldu. 2021 yılında.  İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Sosyal Hizmet Doktora programını tamamlayarak, “Onkoloji Hastaları Örneğinde Manevi Sosyal Hizmetler” konulu doktora tezi ile “Sosyal Hizmet Bilim Doktoru” ünvanını aldı.

Psikoloji alanında aldığı eğitimler:

* 2014 yılında TPD Türk Psikologlar Derneği’nden Wechsler Çocuklar için Zekâ Ölçeği Eğitimi,

* 2014 yılında Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Uygulama ve Yorumlama Eğitimi (MMPI),

* 2014 yılında POEM Psikoloji Eğitimleri ve Organizasyonları Merkezi’nde Prof. Dr. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi (CBT) Kuramsal Eğitimi,

* 2018 yılında PSİKONET Psikoterapi ve Eğitim Merkezi’nde, Dr. Alp Karaosmanoğlu’ndan ISST onaylı Şema Terapi Eğitimi,

* 2018 yılında, PMI Turkey Chapter’dan “Proje Yönetimi Eğitimi”,

* 2018 yılında A&B Düşünce Atölyesi’nde, Doç. Dr. Burhanettin Kaya’dan Travma ve İlişkili Ruhsal Bozukluklarda EMDR Uygulamaları Eğitimi,

* 2019 yılında İFTİ Psikoterapi Merkezi’nde, Dr. Murat Dokur’dan almaya başladığı IFTA onaylı Aile ve Çift Terapisi Eğitimi,

* 2019 yılında Psikolaj Danışmanlık Merkezi’nde dünyaca ünlü terapist Reyhana Seedat’dan ECCT onaylı İlişki Odaklı Çift Terapisi Workshopu.

Yayınları:

Beki’nin 2021 yılında ikisi uluslararası olmak üzere toplam üç yayını bulunmaktadır.

* Toplumsal Politika Dergisi / Turkish Journal of Social Policy’de “Sosyal Hizmette Manevi Değerlendirme Yöntemleri ve Ölçekleri” başlıklı derleme makale.

* Türk Uygulamalı Sosyal Hizmet Dergisi / Turkish Journal of Applied Social Work’de dergisinde, “A Spiritual Social Work Intervention Proposal In The Field of Medical Social Work: Umran Model”, isimli makale.

* “İnsan Sağlığında Koruyucu Yaklaşımlar” kitabında “Manevi/ Spiritüel Korunma” başlıklı kitap bölümü.

* “Onkoloji Hastaları Örneğinde Manevi Sosyal Hizmetler” konu başlıklı kitabı da yayın aşamasındadır.

İş Hayatı:

* Beki, 2013-2015 yılları arasında NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nde Psikolog olarak görev aldı.

* 2018 yılında Yetim Vakfı’nda korunmaya ihtiyacı olan çocuklar ve ailelerine yönelik psikoterapi hizmeti sundu.

* 2019 yılında Kızılay Altıntepe Hastanesi’nde “Klinik Psikolog” olarak görev aldı.

* 2022 yılı Mart ayında başladığı İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü’nde “Dr. Öğretim Üyesi” olarak çalışmaktadır.

* Bunun yanında psikoterapist olarak çeşitli danışmanlık merkezlerinde yüzyüze ve online terapileri EMDR, Bilişsel davranışçı terapi ve Şema terapi teknikleri ile eklektik bir yaklaşımla uygulamaktadır. Ayrıca akademik ve mesleki uzmanlık alanlarında çeşitli seminerler vermektedir.

Çalışma ve akademik ilgi alanları; maneviyat, sosyal hizmet ve klinik psikoloji alanlarıdır.

#iguru_soc_icon_wrap_661a2c04ba1c5 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_661a2c04ba1c5 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_661a2c04ba1c5 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_661a2c04ba1c5 a:hover{ color: #ffffff; }
Ön Başvuru

X
Ön Başvuru Formu